Ieguldījumu Fondi ABC
Nākotnes (Futures) līgumi: Pārskats
Definīcija: Nākotnes līgumi (Futures) ir finanšu līgumi, kas pircējam uzliek par pienākumu pirkt vai pārdevējam pārdot aktīvu iepriekš noteiktā datumā un par iepriekš noteiktu cenu nākotnē. Bāzes aktīvs var būt prece, akciju indekss, valūta vai citi finanšu instrumenti. Nākotnes līgumi ir standartizēti un tiek tirgoti biržās, padarot tos par izplatītu instrumentu riska ierobežošanai vai spekulācijām par cenu izmaiņām.
Kā darbojas nākotnes līgumi: Nākotnes līgumā ir norādīts bāzes aktīva daudzums un kvalitāte, piegādes laiks un noteiktā cena. Atšķirībā no iespējas līgumiem, kas to turētājam dod tiesības, bet neuzliek pienākumu pirkt vai pārdot, nākotnes līgumos ir noteikts, ka darījumam jānotiek noteiktajā datumā, ja vien līgums netiek slēgts pirms norēķinu datuma.
Piemēram, ja ieguldītājs iegādājas nākotnes līgumu uz 100 bareliem naftas par 50 ASV dolāriem par barelu, viņam ir pienākums pēc līguma termiņa beigām iegādāties šo naftu par nolīgto cenu neatkarīgi no tā, kāda ir tirgus cena tajā brīdī.
Nākotnes līgumu izmantošanas veidi:
– Hedžings: Nākotnes līgumus bieži izmanto uzņēmumi un investori, lai nodrošinātos pret preču, valūtu vai citu aktīvu cenu svārstībām. Piemēram, nekustamā īpašuma attīstītājs var izmantot nākotnes līgumus, lai fiksētu būvmateriālu cenu un izvairītos no izmaksu pieauguma.
– Spekulācijas: Tirgotāji izmanto arī nākotnes līgumus, lai spekulētu par cenu virzienu. Ja viņi uzskata, ka aktīva cena pieaugs, viņi var iegādāties nākotnes līgumu, lai vēlāk to pārdotu par augstāku cenu.
– Cenu atklāšana: Tā kā nākotnes līgumu tirgi ir ļoti likvīdi un tajos ir iesaistīti daudzi dalībnieki, tiem ir būtiska nozīme dažādu aktīvu cenas noteikšanā, kas var ietekmēt tirgus visā pasaulē.
Nākotnes līgumi Hanseatic Alternative Investments kontekstā: Hanseatic Alternative Investments galvenokārt koncentrējas uz ilgtspējīgiem ieguldījumiem nekustamajā īpašumā, taču nākotnes līgumu principi joprojām var būt būtiski vairākos veidos:
– Procentu likmju riska ierobežošana: Tā kā procentu likmēm ir būtiska nozīme nekustamā īpašuma finansēšanā, Hanseatic varētu izmantot procentu likmju nākotnes līgumus, lai nodrošinātos pret procentu likmju pieauguma risku. Fonds var nodrošināties pret iespējamu izmaksu pieaugumu, fiksējot pašreizējās procentu likmes turpmākajiem aizņēmumiem, tādējādi nodrošinot paredzamāku finanšu plānošanu un stabilitāti.
– Būvniecības izmaksu ierobežošana: Tāpat nākotnes līgumus var izmantot, lai nodrošinātos pret iespējamu nekustamā īpašuma projektiem nepieciešamo materiālu vai enerģijas izmaksu pieaugumu. Tas ļauj fondam efektīvi pārvaldīt izmaksas un aizsargāt peļņas normu.
Lai gan Hanseatic fondi, iespējams, tieši neiesaistās nākotnes līgumu tirdzniecībā plašā mērogā, izpratne par nākotnes līgumu darbību ir būtiska, lai pārvaldītu riskus un pieņemtu pamatotus ieguldījumu lēmumus.
Nākotnes līgumu izmantošanas priekšrocības:
– Riska pārvaldība: Fjūčeri, fiksējot cenas, nodrošina veidu, kā pārvaldīt finanšu riskus, kas saistīti ar cenu svārstībām.
– Sviras efekts: Nākotnes līgumi ļauj investoriem iegūt pieeju lielam aktīva daudzumam ar salīdzinoši nelielu sākotnējo ieguldījumu (drošības rezervi), kas, iespējams, var dot lielāku peļņu.
– Likviditāte: Nākotnes līgumu tirgi ir ļoti likvīdi, nodrošinot iespēju ātri ieiet pozīcijās un iziet no tām.
Apsvērumi:
– sviras risks: lai gan sviras efekts var palielināt peļņu, tas var arī palielināt zaudējumus, padarot nākotnes līgumu tirdzniecību riskantu nepieredzējušiem investoriem.
– Pienākums norēķināties: Atšķirībā no iespējas līgumiem par nākotnes līgumiem ir jānorēķinās, t. i., pircējam un pārdevējam ir pienākums izpildīt līguma noteikumus.
Nestandartizētie nākotnes līgumi un ieguldījumi nekustamajā īpašumā: Nākotnes līgumu nodrošināšanas koncepciju parasti saista ar preču un finanšu tirgiem, taču nākotnes izmaksu vai ieņēmumu nodrošināšanas koncepciju var attiecināt arī uz ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Izprotot tirgus tendences un iespējamās izmaksu izmaiņas, Hanseatic var pieņemt stratēģiskus lēmumus, kas atbilst fonda ilgtermiņa mērķiem, piemēram, iegādāties īpašumus vai materiālus par izdevīgām cenām vai pārvaldīt mainīgo procentu likmju ietekmi uz finansējumu.
Secinājums: Nākotnes līgumi ir spēcīgs finanšu instruments, ko izmanto, lai ierobežotu riskus, spekulētu ar cenu izmaiņām un panāktu cenu stabilitāti svārstīgos tirgos. Lai gan Hanseatic Alternative Investments koncentrējas uz nekustamo īpašumu, fonda ieguldījumu stratēģijas neatņemama sastāvdaļa ir nākotnes līgumu tirdzniecības pamatprincipi, piemēram, riska pārvaldība, procentu likmju riska ierobežošana un stratēģiskā plānošana. Izpratne par nākotnes līgumiem un to potenciālo pielietojumu var sniegt investoriem plašāku perspektīvu risku un iespēju pārvaldībai finanšu tirgos.
Uzzināt vairāk par ieguldīšanu Hanseatic ieguldījumu fondā