Ieguldījumu Fondi ABC
Kas ir ilgtspējības faktori?
Ieguldījumu pasaulē ilgtspējības jēdziens ir ieguvis ievērojamu nozīmi.
Ieguldītāji arvien vairāk pievēršas ne tikai tradicionālajiem finanšu rādītājiem, bet arī plašākam ieguldījumu ietekmes uz vidi, sabiedrību un pārvaldības struktūrām novērtējumam.
Šos apsvērumus kopīgi dēvē par ilgtspējas faktoriem, un tiem ir būtiska nozīme gan atbildīgo ieguldītāju, gan ieguldījumu fondu stratēģiju veidošanā.
Ilgtspējas faktoru definēšana
Ilgtspējas faktori, ko bieži dēvē par ESG (vides, sociālajiem un pārvaldības) faktoriem, ietver virkni kritēriju, kas novērtē ieguldījumu lēmumu ilgtermiņa ietekmi.
Atšķirībā no tradicionālajiem finanšu rādītājiem, kas koncentrējas tikai uz peļņu un zaudējumiem, ilgtspējas faktori novērtē, kā uzņēmums vai ieguldījums mijiedarbojas ar apkārtējo pasauli.
Šie faktori sniedz ieskatu par riskiem un iespējām, kas, iespējams, nav uzreiz redzami, veicot tradicionālo finanšu analīzi.
Trīs ilgtspējības faktoru pīlāri
Ilgtspējas faktorus parasti iedala trīs galvenajās kategorijās: Vides, sociālā un pārvaldības.
Katrs no šiem pīlāriem atspoguļo atšķirīgu ilgtspējas dimensiju un veicina visaptverošu izpratni par ieguldījumu ietekmi.
Pārvaldības faktori: Pārvaldības faktori attiecas uz iekšējām struktūrām, politikām un praksi, kas nosaka uzņēmuma darbību.
Laba pārvaldība ir būtiska, lai nodrošinātu, ka uzņēmums darbojas ētiski un ieinteresēto personu interesēs.
Galvenie pārvaldības faktori ir šādi:
– valdes struktūra: Uzņēmuma valdes sastāvs un neatkarība, kā arī tās spēja nodrošināt efektīvu pārraudzību.
– Kompensācijas vadītājiem:
– Akcionāru tiesības: Akcionāru interešu aizsardzība un mehānismi, kas ļauj akcionāriem ietekmēt uzņēmuma lēmumus.
– Pārredzamība un pārskatatbildība: Kādā mērā uzņēmums atklāj informāciju par savu darbību, finanšu rezultātiem un ESG praksi.
Kāpēc ilgtspējības faktori ir svarīgi?
Ilgtspējas faktori ir ļoti svarīgi investoriem, kuri vēlas pārvaldīt risku un noteikt ilgtermiņa iespējas.
Iekļaujot ESG kritērijus ieguldījumu analīzē, ieguldītāji var gūt dziļāku izpratni par potenciālajiem riskiem un ieguvumiem, kas saistīti ar konkrētu ieguldījumu.
– Risku pārvaldība: Uzņēmumi, kas neņem vērā ilgtspējas faktorus, var saskarties ar sodanaudām, juridiskām problēmām, kaitējumu reputācijai un darbības traucējumiem.
Novērtējot ESG faktorus, investori var izvairīties no šiem riskiem vai mazināt tos.
– Ilgtermiņa vērtības radīšana: Uzņēmumi, kas par prioritāti izvirza ilgtspēju, bieži vien ir noturīgāki un labāk spēj gūt panākumus ilgtermiņā.
Tiem ir lielāka iespēja pielāgoties mainīgajiem tirgus apstākļiem un normatīvajai videi.
– Ētiski ieguldījumi: Daudzi investori uzskata, ka ilgtspējas faktori atbilst viņu vērtībām un vēlmei ieguldīt uzņēmumos, kas sniedz pozitīvu ieguldījumu sabiedrībā un vidē.
Šādu pieeju ieguldījumiem bieži dēvē par sociāli atbildīgu ieguldīšanu (SRI).
Ilgtspējas faktoru nozīme ieguldījumu lēmumu pieņemšanā
Ieguldījumu fondi arvien vairāk integrē ilgtspējas faktorus savos lēmumu pieņemšanas procesos.
Šī pieeja, ko dēvē par ilgtspējīgu vai atbildīgu ieguldīšanu, ietver ESG faktoru novērtēšanu līdztekus tradicionālajiem finanšu rādītājiem.
Šādi rīkojoties, fondi cenšas gūt lielu finansiālo peļņu, vienlaikus veicinot pozitīvus vides, sociālos un pārvaldības rezultātus.
Fondi, kas par prioritāti izvirza ilgtspējas faktorus, bieži izmanto īpašas stratēģijas, piemēram:
– Izslēdzoša pārbaude: Izvairīšanās no ieguldījumiem uzņēmumos vai nozarēs, kas neatbilst noteiktiem ESG kritērijiem (piemēram, tabaka, fosilais kurināmais).
– Pozitīva pārbaude:
– Ietekmes ieguldījumi. – Ietekmes ieguldījumi: Ieguldījumi uzņēmumos vai projektos, kuru mērķis ir līdztekus finansiālajai peļņai radīt izmērāmu sociālo vai vides ietekmi.
Secinājumi
Ilgtspējas faktori ir būtiska mūsdienu ieguldījumu analīzes sastāvdaļa.
Tie sniedz visaptverošu priekšstatu par to, kā uzņēmumi mijiedarbojas ar pasauli, un ar šo mijiedarbību saistītajiem potenciālajiem riskiem un iespējām.
Izprotot un integrējot šos faktorus, investori var pieņemt pamatotākus lēmumus, kas atbilst viņu finanšu mērķiem un saistībām veidot ilgtspējīgu nākotni.
Tā kā ESG apsvērumu nozīme turpina pieaugt, ilgtspējas faktoriem būs arvien lielāka nozīme ieguldījumu vides veidošanā.
Vides faktori: Vides faktori novērtē, kā ieguldījums ietekmē dabu.
Tas ietver uzņēmuma oglekļa dioksīda pēdas nospieduma, enerģijas patēriņa, atkritumu apsaimniekošanas prakses un pieejas dabas resursu saglabāšanai novērtēšanu.
Galvenie vides faktori ir šādi:
– klimata pārmaiņas: Kā uzņēmums pārvalda siltumnīcefekta gāzu emisijas un stratēģijas ar klimatu saistīto risku mazināšanai.
– Resursu pārvaldība: Dabas resursu, piemēram, ūdens, minerālu un enerģijas, efektīva izmantošana un uzņēmuma ietekme uz bioloģisko daudzveidību.
– Piesārņojums un atkritumi: piesārņojuma un atkritumu samazināšana, tostarp centieni samazināt plastmasas izmantošanu un apsaimniekot bīstamos materiālus.
Sociālie faktori: Sociālie faktori: sociālie faktori pēta, kā uzņēmums pārvalda attiecības ar saviem darbiniekiem, klientiem, piegādātājiem un kopienām, kurās tas darbojas.
Šie faktori koncentrējas uz uzņēmuma darbības ietekmi uz sabiedrību un tā apņemšanos ievērot ētiskas prakses principus.
Galvenie sociālie faktori ir šādi:
– darba prakse:
– Daudzveidība un iekļaušana: Dažādības veicināšana darbaspēkā un dažādu viedokļu iekļaušana lēmumu pieņemšanas procesos.
– Cilvēktiesības: Uzņēmuma apņemšanās ievērot cilvēktiesības visā piegādes ķēdē un darbībā.
– Iesaistīšanās sabiedrībā: Sabiedrības līdzdalība – tas, cik lielā mērā uzņēmums dod pozitīvu ieguldījumu kopienās, kurās tas darbojas, tostarp labdarības pasākumos un vietējās attīstības iniciatīvās.
Uzzināt vairāk par ieguldīšanu Hanseatic ieguldījumu fondā