ĪRES DZĪVOKĻU IEGULDĪJUMU FONDS

Ieguldījumu fokuss

Ilgtspējīgi, energoefektīvi īres dzīvokļi Rīgā, Latvijā, kurus ir būvējuši vadošie nekustamā īpašuma attīstītāji

ESG

100% ieguldīts dzīvokļu īpašumos ar augstu energoefektivitāti, kuri atbilst ES ilgtspējīgo finanšu taksonomijai

FONDA DAĻAS

Fonda pārvaldnieks reģistrēts Latvijas Bankā, Fonda daļas reģistrētas Nasdaq CSD

Fonda struktūra

Slēgtais Alternatīvais Ieguldījumu Fonds (EU AIFMD) ar fonda termiņu 5 gadi

Minimālais ieguldījums

20 000 EUR

Kopējā ienesīguma mērķis

~9-10% vidējais gada ienesīgums*

Stabilu ieŅĒmumu un VĒRTĪBAS PIEAUGUMA IEguldījumu stratēģija

Iemesls

 • Īres dzīvokļu vērtība ir stabilāka nekā komerciālajiem īpašumiem, un tiem ir augsta vēsturiskā ilgtermiņa atdeve.
 • Stabili ieņēmumi, kas ir iespējami, pateicoties darbības efektivitātei un īres tirgus izaugsmei.
 • Jaunbūvētu dzīvokļu piedāvājums ekonomiskajā segmentā neatbilst augošajam pieprasījumam, kas pozitīvi ietekmē īres un kapitāla vērtības pieaugumu ilgtermiņā.

Stratēģija

 • Ieguldīt kvalitatīvos ekonomiskā segmenta jaunbūvētos dzīvokļos ar augstu energoefektivitāti, ko ir būvējuši augsta līmeņa nekustamā īpašuma attīstītāji.
 • Nodrošināt darbības efektivitāti, lai palielinātu ieņēmumu atdevi un samazinātu dīkstāves risku, izmantojot spēcīgu patērētāju zīmolu īres tirgū.
 • Visi ieguldījumi tiek veikti saskaņā ar ES ilgtspējīgu finanšu taksonomiju (ES 2020/852), kas samazina banku finansējuma izmaksas.

STABILI IENĀKUMI

KAPITĀLA PIEAUGUMS

INFLĀCIJAS AIZSARDZĪBA

DIVERSIFIKĀCIJA

Hanseatic piedāvā fonda ieguldītājiem

 • stabilus ienākumus, gūstot īres ienākumus no fonda portfeļa īpašumiem
 • kapitāla pieaugumu, investējot īpašumos, kuru vērtība laika gaitā pieaug
 • inflācijas aizsardzību, laika gaitā palielinoties īres ienākumiem un īpašuma vērtībai
 • diversifikāciju, samazinot risku, ko rada paļaušanās uz vienu īpašumu vai īrnieku

Uzzināt vairāk par ieguldīšanu Hanseatic fondos

Galvenie nosacījumiHanseatic sustainable residential real estate fund I
Ieguldījumu fokussIlgtspējīgi, energoefektīvi īres dzīvokļi Rīgā, Latvijā, kurus ir būvējuši vadošie nekustamā īpašuma attīstītāji
PARAKSTĪŠANĀS PERIODS2024. gada 3. jūnijs – 2025. gada 28. februāris
Fonda termiņš5 + 2 gadi (opcija) 
Fonda struktūraSlēgtais fonds (Alternatīvais Ieguldījumu Fonds), kuru pārvalda Latvijas Bankā reģistrēts Alternatīvo Ieguldījumu Fondu Pārvaldnieks
ISIN KODSLV0000401065
FONDS REĢISTRĒTSNasdaq CSD SE
EMISIJAS AĢENTSSignet Bank
Fonda padomnieksStarlex.Investments
Kopējā ienesīguma mērķis*~9-10% vidējais gada ienesīgums
Ienākumu mērķa sadale*Ikgadējas dividendes
Minimālais ieguldījums20 000 EUR
Fonda maksasFonda pārvaldības maksa 1.5% no NAV, Fonda iegādes maksa 1.5% no ieguldījuma
*Mērķa ienesīgums tiek piedāvāts kā stratēģijas mērķis un netiek garantēts, ka mērķa ienesīgums tiks sasniegts.

Ieguldījumu fonda priekšrocības

 • Plašs īrnieku loks: Fonds ietver plašu īrnieku loku, kas samazina viena īrnieka nemaksāšanas riska ietekmi. Šāda diversifikācija palīdz stabilizēt īres ienākumus un nodrošina stabilu naudas plūsmu.
 • Dažādi attīstītāji un atrašanās vietas: Ieguldot dažādos projektos, ko izstrādājuši dažādi attīstītāji un kas atrodas dažādos rajonos, fonds sadala risku vairākās jomās. Šāda pieeja samazina vietējā tirgus svārstību ietekmi, ekonomisko izmaiņu un citu ar konkrēto vietu saistītu risku ietekmi.
 • Lielāks dzīvokļu portfelis: Plašāka portfeļa pārvaldīšana ļauj fondam samazināt pārvaldības izmaksas uz vienu vienību, gūstot labumu no apjomradītiem ietaupījumiem. Šī efektivitāte nozīmē lielāku neto peļņu investoriem.
 • Uzlabotie IT risinājumi: Izmantojot progresīvus IT risinājumus, piemēram, klientu portālu un mobilo lietojumprogrammu, tiek optimizēti pārvaldības procesi. Šīs tehnoloģijas uzlabo saziņu ar īrniekiem, efektivizē īres maksas iekasēšanu un uzlabo vispārējo darbības efektivitāti.
 • Efektīva mārketinga stratēģija un profesionāla vadība: Fonds izmanto visaptverošu mārketinga stratēģiju un profesionālus īpašuma pārvaldības pakalpojumus. Šāda kombinācija piesaista plašu īrnieku bāzi, nodrošina augstu dzīvokļu aizņemtības līmeni un palielina nomas ienākumus. Profesionāla pārvaldība arī uztur īpašuma standartus, palielinot ilgtermiņa vērtību.
 • Resursu apvienošana: Apvienojot vairāku ieguldītāju resursus, fonds var piedalīties lielāka mēroga darījumos, kas atsevišķiem ieguldītājiem būtu grūti pieejami. Šāda kolektīvā ieguldījuma pieeja paver durvis uz augstas vērtības iespējām.
 • Ekskluzīvi darījumi un kaulēšanāš spēja: Piekļuve lielākiem vai ekskluzīviem nekustamā īpašuma darījumiem sniedz fondam ievērojamas priekšrocības. Pateicoties apjomradītiem ietaupījumiem un lielākai kaulēšanās spējai, fonds var nodrošināt labākas pirkuma cenas, izdevīgākus nosacījumus un augstākas kvalitātes īpašumus. Šīs priekšrocības uzlabo ieguldījumu rezultātus un nodrošina lielāku peļņu.
 • Profesionālās zināšanas: Ieguldītāji gūst labumu no profesionālu fondu pārvaldnieku zināšanām, kuriem ir liela pieredze nekustamā īpašuma investīciju un pārvaldības jomā. Šī profesionālā uzraudzība nodrošina, ka īpašumi tiek iegādāti, pārvaldīti un uzturēti atbilstoši augstiem standartiem, optimizējot peļņu un samazinot risku.
 • Likviditāte un elastība: Tiešie ieguldījumi nekustamajā īpašumā var būt salīdzinoši nelikvīdi, savukārt fondu ieguldījumi bieži vien nodrošina lielāku likviditāti un elastību. Salīdzinot ar fizisku īpašumu pirkšanu vai pārdošanu, investori var vieglāk ienākt fondā un iziet no tā.
 • Atbilstība un pārredzamība: Fonds darbojas saskaņā ar stingriem regulatīvajiem noteikumiem, piemēram, EU AIFMD, un ir reģistrēts Nasdaq CSD, nodrošinot augstus atbilstības un pārredzamības standartus. Ieguldītāji var uzticēties, ka viņu ieguldījumi tiek pārvaldīti ētiski un saskaņā ar juridiskajām prasībām.
 • Ilgtspējīgs fokuss: Mūsu fonds ir apņēmies investēt ilgtspējīgās, energoefektīvās dzīvojamās telpās, kas atbilst ES Ilgtspējas taksonomijas noteikumiem. Šāda orientācija ne tikai atbilst augošajām tirgus prasībām, bet arī veicina vides ilgtspēju.
 • Stratēģiskā atrašanās vieta: Rīga, Latvija, piedāvā dinamisku nekustamā īpašuma tirgu ar ievērojamu izaugsmes potenciālu. Mūsu koncentrēšanās uz šo reģionu ļauj investoriem izmantot jaunās iespējas stratēģiski svarīgā vietā.
 • Pārbaudīta pieredze: Hanseatic Alternative Investments AIFP komanda ir pierādījusi savu veiksmīgu ieguldījumu nekustamajā īpašumā vēsturi. Mūsu pieredzējusī komanda un izveidotais partneru tīkls nodrošina, ka mēs varam atrast un nodrošināt augstas kvalitātes īpašumus, kas sniedz lielu peļņu.