Ieguldījumu Fondi ABC
Ilgtspējas riska novērtējums: Kā ieguldījumu fondi novērtē ESG faktorus?
Mainīgajā ieguldījumu pārvaldības ainavā ilgtspējība ir kļuvusi par vienu no centrālajām tēmām.
Investorus arvien vairāk interesē ne tikai finansiālā atdeve, bet arī vides, sociālie un pārvaldības (ESG) faktori, kas ietekmē ilgtermiņa vērtību un ētiskos apsvērumus.
Lai orientētos šajā sarežģītajā apvidū, ieguldījumu fondi ir izstrādājuši sarežģītas metodes ilgtspējības risku novērtēšanai.
Šim procesam, ko dēvē par ilgtspējas riska novērtējumu, ir izšķiroša nozīme, lai nodrošinātu, ka ieguldījumi ir gan ienesīgi, gan saskaņoti ar ilgtspējīgu praksi.
Kas ir ilgtspējas risks?
Ilgtspējas risks attiecas uz potenciālo finansiālo ietekmi, ko vides, sociālie un pārvaldības faktori var radīt uz ieguldījumu.
Šos riskus var radīt dažādi avoti, tostarp klimata pārmaiņas, resursu izsīkšana, sociālā nevienlīdzība un slikta uzņēmumu pārvaldība.
Piemēram, uzņēmums, kas nespēj pārvaldīt oglekļa emisijas, var saskarties ar regulatīvām sankcijām, reputācijas bojājumiem vai darbības izmaksu palielināšanos, kas visi var negatīvi ietekmēt tā akciju vērtību.
Līdzīgi uzņēmums ar sliktu darba praksi var saskarties ar streikiem vai juridiskām problēmām, kas var traucēt tā uzņēmējdarbību un rentabilitāti.
ESG faktoru novērtēšanas nozīme
ESG faktori ir ilgtspējības riska novērtējuma pamatelementi.
Tie ietver:
– vides faktorus: Tie ietver tādus jautājumus kā klimata pārmaiņas, piesārņojums, bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un dabas resursu apsaimniekošana.
Ieguldījumu fondi novērtē, kā uzņēmumi pārvalda savu ietekmi uz vidi, samazina oglekļa dioksīda emisiju un ievēro vides aizsardzības noteikumus.
– Sociālie faktori: Tie ietver uzņēmuma attiecības ar darbiniekiem, klientiem, piegādātājiem un kopienām, kurās tas darbojas.
Sociālā riska novērtējumā galvenie ir tādi jautājumi kā darba tiesības, veselība un drošība, daudzveidība un iekļaušana, kā arī sabiedrības iesaistīšana.
– Pārvaldības faktori: Šie faktori ir vērsti uz uzņēmuma vadības kvalitāti, valdes efektivitāti, vadītāju atalgojumu, akcionāru tiesībām un pārredzamību.
Stingra pārvaldības prakse ir būtiska, lai mazinātu riskus, kas saistīti ar korupciju, krāpšanu un sliktu pārvaldību.
Ilgtspējas riska novērtēšanas process
Ieguldījumu fondi izmanto dažādus instrumentus un metodoloģijas, lai novērtētu ESG faktorus un integrētu tos savos lēmumu pieņemšanas procesos.
Šeit ir aprakstīts, kā šis process parasti notiek:
Pastāvīga uzraudzība: Ilgtspējas riska novērtējums nav vienreizējs process.
Ieguldījumu fondi nepārtraukti uzrauga ESG faktorus, lai nodrošinātu, ka to portfeļi joprojām atbilst to ilgtspējības mērķiem.
Šis pastāvīgais novērtējums ļauj fondiem reaģēt uz jauniem riskiem, tiklīdz tie rodas, piemēram, izmaiņām noteikumos, sabiedrības viedokļa izmaiņām vai jaunām vides problēmām.
Ilgtspējas riska novērtējuma ieguvumi
ESG faktoru novērtēšana sniedz vairākus ieguvumus ieguldījumu fondiem:
– riska mazināšana: Identificējot un risinot ilgtspējas riskus agrīnā posmā, fondi var izvairīties no iespējamiem zaudējumiem un pasargāt savus ieguldījumus no neparedzētām problēmām.
– Ilgtermiņa vērtības radīšana: Uzņēmumi, kas efektīvi pārvalda ESG faktorus, bieži vien ir labāk sagatavoti ilgtermiņa panākumiem, padarot tos pievilcīgākus ieguldījumus.
– Uzlabota reputācija: Ieguldītāji, kas augstu vērtē ētisku un atbildīgu ieguldīšanu, arvien vairāk atbalsta fondus, kuri par prioritāti izvirza ilgtspēju.
– Tiesību aktu atbilstība: Tā kā noteikumi par ESG informācijas atklāšanu un ilgtspējas praksi ir stingrāki, fondi, kas ir veikuši stabilu ilgtspējas riska novērtējumu, ir labāk sagatavoti, lai izpildītu atbilstības prasības.
Secinājums
Ilgtspējas riska novērtējums ir būtiska mūsdienu ieguldījumu pārvaldības sastāvdaļa.
Novērtējot ESG faktorus, ieguldījumu fondi var pieņemt pamatotus lēmumus, kas ne tikai aizsargā un palielina klientu bagātību, bet arī veicina ilgtspējīgāku un taisnīgāku pasauli.
Tā kā ilgtspējas nozīme turpina pieaugt, pieaugs arī šo novērtējumu sarežģītība un nozīme finanšu nozarē.
Datu vākšana un analīze: Pirmais solis ilgtspējas risku novērtēšanā ir attiecīgo ESG datu vākšana. Šo informāciju var iegūt no dažādiem avotiem, tostarp uzņēmumu ziņojumiem, trešo pušu ESG reitingu aģentūrām, regulējošo iestāžu iesniegtajiem dokumentiem un ziņu avotiem. Pēc tam dati tiek analizēti, lai identificētu potenciālos riskus un iespējas saistībā ar ESG faktoriem.
Vērtēšana un vērtējums: Kad dati ir savākti, ieguldījumu fondi bieži izmanto vērtēšanas sistēmas, lai novērtētu uzņēmuma sniegumu pēc dažādiem ESG kritērijiem. Šie vērtējumi var būt balstīti uz kvantitatīviem rādītājiem (piemēram, oglekļa emisijas vai valdes locekļu daudzveidība), kā arī uz kvalitatīviem novērtējumiem (piemēram, vadības apņemšanās ievērot ilgtspējības principus). Pēc tam uzņēmumi tiek novērtēti, pamatojoties uz to vispārējiem ESG rādītājiem, un augstāki rādītāji norāda uz zemākiem ilgtspējas riskiem.
Integrācija ieguldījumu stratēģijā: Pēc ESG faktoru novērtēšanas nākamais solis ir integrēt šos secinājumus kopējā ieguldījumu stratēģijā. Tas varētu ietvert uzņēmumu ar sliktu ESG novērtējumu izslēgšanu, riska samazināšanu augsta riska nozarēs vai aktīvu ieguldīšanu uzņēmumos ar spēcīgu ilgtspējas praksi. Daži fondi var arī sadarboties ar uzņēmumiem, lai uzlabotu to ESG darbības rādītājus, ko dēvē par akcionāru interešu aizstāvību vai aktīvu līdzdalību.
Uzzināt vairāk par ieguldīšanu Hanseatic ieguldījumu fondā