Hanseatic ilgtspējas stratēģija
ES Taksonomija
– Hanseatic fonds iegulda 100% dzīvokļu īpašumos ar augstu energoefektivitāti, kuri atbilst ES ilgtspējīgo finanšu taksonomijai (ES 2020/852)
ESG
– Fonda ieguldījumu aktivitātes ir klasificētas kā ekonomiskās aktivitātes, kuras var sniegt būtisku iespaidu uz klimata pārmaiņu ierobežošanu
– Fonds izpilda ES “Nav būtiska kaitējuma” (DNSH) prasības
– SFDR 8. pantam atbilstošs
Apvienoto Nāciju Organizācijas ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošana
Lai īstenotu savus mērķus, esam izvirzījuši skaidrus, kvantitatīvi izmērāmus mērķus. Šie mērķi ir izstrādāti, lai atbalstītu trīs konkrētus ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus (SDG) un ar tiem saistītos uzdevumus.
SDG 7: Tīras un pieejamas enerģijas veicināšana.
SDG 11: Ilgtspējīgas pilsētu attīstības atbalstīšana.
SDG 13: CO2 emisiju samazināšana, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām.
- Mērķis ir panākt, lai dzīvojamās ēkas kļūtu ilgtspējīgākas.
- Ietvars, kas nosaka “ex-ante” mērķus saskaņā ar ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kuri ir konkrēti, īstenojami un viegli kontrolējami.
- Uzlabot īpašumu pievilcību un vērtību, jo tie kļūst pielāgoti nākotnei.
- Uzlabot īres dzīvokļu trūkuma sociālo aspektu, palielinot mājokļu pieejamību.
Informācijas atklāšana ilgtspējas jomā
Pieņemot ieguldījumu lēmumus, nav ņemta vērā negatīvā ietekme uz ilgtspējas faktoriem. Plašāka informācija dokumentā.
Ilgtspējas risku pārvaldīšanas politika (Versija 1., 27.05.2024)
Paziņojums par ilgtspējas aspektu integrēšanu atalgojuma politikā (Versija 1., 27.05.2024)
Sabiedrības valde ir atbildīga par ilgtspējas jomas, aspektu un risku integrēšanas procesu. Sabiedrības Valdes priekšsēdētājs ir Ilgtspējas vadītājs un koordinators.
Ilgtspējas faktoru risku būtiskuma novērtējuma kopsavilkums Hanseatic Fondam
Vides faktori:
Hanseatic Fonds saskaras ar nozīmīgiem vides riskiem, kas galvenokārt saistīti ar siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijām un enerģijas patēriņu dzīvojamo ēku dzīves cikla laikā. Šie faktori ir būtiski, jo tie ietekmē darbības efektivitāti un atbilstību normatīvajiem aktiem. Ūdens izmantošana ir vēl viens nozīmīgs risks, jo tas var pastiprināt īrnieku patēriņa ietekmi. Lai gan atkritumu un piesārņojuma jautājumi ir mazāk būtiski salīdzinājumā ar ūdens izmantošanu, tie joprojām rada ievērojamus riskus. Zemes izmantošanas un bioloģiskās daudzveidības riski tiek uzskatīti par mazāk nozīmīgiem, ņemot vērā fonda ierobežoto jaunu objektu attīstīšanu. Tomēr vides riski, kas saistīti ar ēku dzīves ciklu, pakļauj fondu iespējamām normatīvajām, darbības un reputācijas problēmām.
Sociālie faktori:
Sociālie riski Hanseatic Fondam galvenokārt ir saistīti ar klientu iesaisti un attiecībām ar kopienām, kas ir būtiskas, jo veido galveno klientu bāzi. Īrnieku noturēšana ir svarīgs rādītājs fonda finansiālajai ienesīgumam, savukārt plašāka sociālā ietekme, piemēram, pieejama īres maksa un “ģentrifikācija” (gentrification), kļūst arvien nozīmīgāka dzīvojamo platību regulējumam. Šie sociālie faktori arī rada reputācijas riskus, un to nepietiekama risināšana var izraisīt negatīvu viedokli par fondu un pastiprinātu normatīvo uzraudzību fondam.
ILGTSPĒJĪGU IEGULDĪJUMU PRIEKŠROCĪBAS
Ilgtspējas prasības šobrīd pārveido nekustamā īpašuma nozari, mainot priekšstatus par dzīvojamajiem īpašumiem. Ilgtspējīgi īres dzīvokļu ieguldījumu fondi piedāvā ieguldītājiem vairākas priekšrocības, tostarp energoefektivitāti, lielāku nākotnes īpašuma vērtību, augstāku ieguldījumu atdevi un samazinātas finansēšanas izmaksas, izmantojot ilgtspējīgas kreditēšanas iniciatīvas.
Energoefektivitāte: Videi draudzīga un rentabla
- Energoefektivitātes pasākumi samazina ekspluatācijas izmaksas un piesaista lielāku skaitu potenciālo īŗnieku.
- Energoefektīvām ēkām nekustamā īpašuma tirgū ir augstāks pieprasījums, kas nodrošina stabilākus ilgtermiņa ieguldījumu rezultātus.
Augstāka nākotnes īpašumu vērtība: Ieguldījums ilgtspējīgā nākotnē
- Nekustamajjem īpašumiem ar ilgtspējas iezīmēm, piemēram, saules paneļiem un efektīvu siltumizolāciju, ir tendence kļūt dārgākiem.
- Ilgtspējīgi īres dzīvokļi ir labi pozicionēti nākotnes tirgus tendencēm, palielinot ieguldījumu atdevi.
Eiropas Savienības Zaļais kurss: Normatīvie akti un pārmaiņas nekustamā īpašuma nozarē
- ES apņemšanās samazināt emisijas un uzlabot energoefektivitāti veicina ilgtspējību nekustamā īpašuma jomā. ES Taksonomijas regula nosaka ilgtspējas kritērijus, uzlabojot caurspīdību un uzticamību.
- ES Taksonomijas atbilstība nodrošina piekļuvi ilgtspējīga finansējuma iniciatīvām, piemēram, zaļajām obligācijām un ar ilgtspējību saistītam finansējumam, kas samazina finansējuma izmaksas.
Augstāka ieguldījumu atdeve: Ilgtspējas un ienesīguma apvienošana
- Ilgtspējīgi ieguldījumi nodrošina konkurētspējīgu atdevi, uzlabojot ilgtermiņa finanšu rezultātus ar samazinātu risku.
- Integrējot ilgtspējas apsvērumus, īres ēkas kļūst sagatavotas nākotnei, kas investoriem nodrošina stabilitāti.
Informācija lapā atjaunota 22.08.2024
Uzzināt vairāk par ieguldīšanu Hanseatic fondos